Spływy jednodniowe

Cennik spływów jednodniowych

Opis usługiCena
Osoba w kajaku dwuosobowym70 zł/osoba*
Osoba w kajaku jednosobowym80 zł/osoby*
Osoba w Canoe75 zł/osoby*
Dziecko jako trzecia osoba w kajakubezpłatnie
wynajem kajaka na godziny25 zł/h
*Cena dotyczy grup miń. 8 osobowych. Mniejsze grupy wyceniamy indywidualnie.
W cenie: wynajem kajaka z osprzętem (wiosło, kamizelka asekuracyjna), transport kajaków na początek i z końca spływu, transport kierowców spływu do 8 osób.

Usługi dodatkowe

Opis usługiCena
Worki Wodoodporne 30 l.20 zł / spływ
Fartuchy ochronne do jedynek20 zł / spływ
Wózek składany do kajaka30 zł / spływ
Przewodnik/Instruktor350 zł / spływ
Ratownik400 zł / spływ
Transport uczestników spływu busem3,00 zł / km
Transport uczestników spływu autobusemdo ustalenia
Postój busa za każdą rozpoczetą godzinę70 zł / h

JAK ZAMÓWIĆ SPŁYW ?

należy wejść na naszą stronę i wybrać sobie odpowiednią trasę. Pamiętajcie, aby trudność dobrać do najsłabszego kajakarza w drużynie. Może będzie mniej emocji, ale na pewno bezpieczniej. Następnie należy zadzwonić pod numer +48 601 633 292 lub wysłać maila na adres biuro@kajaki.stg.pl podając konkretne informacje:

 • Termin spływu,
 • ilość osób (w tym ilość i wiek dzieci),
 • ilość i rodzaj kajaków,
 • wybraną trasę,
 • proponowaną godzinę rozpoczęcia spływu,
 • swoje dane Imię nazwisko i nr telefonu.

Te informacje pozwolą nam przygotować konkretną ofertę.

Co wchodzi w cenę spływu ?

W cenie otrzymujecie:

 • miejsce w kajaku jedno lub dwuosobowym, ewentualnie w canoe,
 • kamizelkę asekuracyjną,
 • wiosło,
 • transport kajaka na spływ i ze spływu,
 • transport do 8 osób na spływ lub ze spływu.

Jak zorganizować spływ

Wyprawa na kajaki, to zawsze przygoda. Kontakt z przyrodą, wysiłek fizyczny, nieprzewidziane zdarzenia, to nieodłączne elementy każdego spływu. Aby ograniczyć niebezpieczne sytuacje i sprawić, żeby spływ był przyjemnością, warto się do niego przygotować. Oto kilka porad, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić.

WIELKOŚĆ GRUPY KAJAKARSKIEJ

Ilu nas może płynąć ? to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez klientów. Odpowiedź brzmi: Płynąć może Was tylu ilu chcecie. Zdarza się, że organizujemy spływy dla jednej osoby, ale możemy także zorganizować spływ nawet dla grupy 200 osobowej. Najprzyjemniej jednak pływa się w małych kilkuosobowych grupach. Warto pamiętać, że busy są 8 osobowe i do tej ilości osoób logistyka spływu jest najprostsza. Dla dużych grup zamawiamy autobusy.

JAK DOBRAĆ TRASĘ ?

Pamiętajcie, aby dobrać trasę do umiejętności uczestników. Nie wszyscy będą na podobnym poziomie. Dobierzcie trudność tak, aby najsłabsi w grupie sobie poradzili. Jeśli macie zamiar wybrać się na trasy średniej trudności pamiętajcie, trzeba mieć doświadczenie w sterowaniu kajakiem. Bez tego będziecie często lądować pod drzewami w wodzie. To męczące i stresujące.

JAKIE WYBRAĆ KAJAKI ?

w naszej wypożyczalni mamy kajaki 1 i 2 osobowe. Zbudowane z polietylenu są prawie nie do uszkodzenia. Nie posiadają jednak wodoszczelnych grodzi, więc rzeczy warto zabezpieczać w wodoszczelnych workach. Jaki wybrać kajak? Wygodniej pływa się jedynkami. Są mniejsze, lżejsze, bardziej zwrotne, a jednocześnie stabilne. Dwójkę warto wybrać wtedy, gdy ktoś boi się płynąć sam ze względu na małe umiejętności, lub będzie płynął z dzieckiem. Gdy maluch ma do 5-6 lat mamy możliwość zainstalowania dodatkowego siedziska. Możecie wtedy pływać kajakiem dwuosobowym pływać we trójkę.

LOGISTYKA SPŁYWU

Czyli jak taki spływ wygląda? W naszym przypadku stosujemy sprawdzoną metodę: umawiamy się z Wami w miejscu zakończenia spływu. Tam na parkingu zostawiacie swoje auta i przesiadacie się do naszego busa z kajakami. Zawozimy Was na miejsce startu. Rozpoczynacie spływ. Płyniecie tyle czasu ile chcecie. Czasem 3-godzinny spływ zajmie Wam 6, bo po prostu pyniecie powoli, a po drodze robicie sobie przerwy. Spływ także wydłuża się, gdy są wywrotki. Każde wylanie wody z kajaki to ok 10-20 minut straty. Dla nas czas trwania spływu nie ma znaczenia. Po dopłynięciu kajaki zostawiacie na polu biwakowym, dzwonicie do nas i jedziecie do domu. Nie musicie na nas czekać. Sami odbierzemy nasz sprzęt. Czasem w szczególnych przypadkach na życzenie klienta indywidualnie ustalamy zasady organizacji spływu.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA SPŁYW ?

Przede wszystkim nie przesadzać z ilością dodatkowych ubrań, jedzenia a przede wszystkim nadmiaru alkoholu. Płyniecie zaledwie na kilka godzin więc śmierć z głodu i odwodnienia Wam nie grozi. Na spływ warto zabrać: dodatkowy komplet ubrań na wypadek gdybyście wpadli do wody, kurtkę przeciwdeszczową, czapkę, okulary przeciwsłoneczne i krem, małą apteczkę, nożyk lub scyzoryk, paczkę 120 l worków na śmieci – ubrane na siebie służą jako izolacja od wiatru i deszczu, kanapki, słodką czekoladę, wodę do picia. Alkoholu nie plecamy !!!. Wszystko warto zapakować w szczelne specjalne wodoodporne worki. Są dostępne w naszej wypożyczalni.

ILE CZASU ZAJMIE DOJAZD NA SPŁYW ?

Nasza wypożyczalnia mieści się w Starogardzie Gdańskim. Jednodniowe spływy organizujemy na rzece Wierzycy i Wdzie. Jeśli jesteście z Gdańska, to macie do nas ok 50 km, z Tczewa 30 km, z Malborka 40 km. Wysyłając Wam ofertę zaznaczymy na mapie miejsce do jakiego macie przyjechać. Pamiętajcie, żeby do czasu jaki wskaże Wam nawigacja google dołożyć dodatkowe pół godziny. Wtedy nie spóźnicie się. Często obsługujemy kilka spływów i Wasze spóźnienie powoduje, że nie możemy na czas obsłużyć kolejnego klienta. A naszą dewizą jest PUNKTUALNOŚĆ !!!

ILE KOSZTUJE SPŁYW ?

Przykładowo dla grupy 6 osobowej płynącej kajakmi 2 osobowymi jednodniowy spływ będzie kosztował 70 zł x 6 osób = 420 zł. Niektóre spływy wyceniamy indywidualnie – szczególnie gdy trzeba Was np. odebrać z dużej odległości, jest Was bardzo mało, lub bardzo dużo i trzeba wysłać dodatkowy transport. Szczegółowy cennik znajduje się powyżej.