Spływy 2-3 dniowe

Cennik spływów 2-3 dniowych

Opis usługiCena
Kajak jednoosobowy45 zł / doba
Kajak dwuosobowy55 zł / doba
Canoe 4 osobowe60 zł / dobę

Usługi dodatkowe

Opis usługiCena
Worki Wodoodporne 30 l.20 zł / spływ
Fartuchy ochronne do jedynek20 zł / spływ
Wózek składany do kajaka30 zł / spływ
Transport uczestników spływu busem3,00 zł / km
Transport uczestników spływu autobusemdo ustalenia
Postój busa za każdą rozpoczetą godzinę70 zł / h

JAK ZAMÓWIĆ SPŁYW ?

należy wejść na naszą stronę i wybrać sobie odpowiednią trasę. Pamiętajcie, aby trudność dobrać do najsłabszego kajakarza w drużynie. Może będzie mniej emocji, ale na pewno bezpieczniej. Następnie należy zadzwonić pod numer +48 601 633 292 lub wysłać maila na adres biuro@kajaki.stg.pl podając konkretne informacje:

 • Termin spływu,
 • ilość osób (w tym ilość i wiek dzieci),
 • ilość i rodzaj kajaków,
 • wybraną trasę,
 • proponowaną godzinę rozpoczęcia spływu,
 • swoje dane Imię nazwisko i nr telefonu.

Te informacje pozwolą nam przygotować konkretną ofertę.

Co wchodzi w cenę spływu ?

W cenie otrzymujecie:

 • zamówioną ilość kajaków,
 • kamizelki asekuracyjne,
 • wiosła,
 • transport kajaków na spływ i ze spływu,
 • transport do 8 osób na spływ lub ze spływu.

Jak zorganizować spływ

Wyprawa na kajaki, to zawsze przygoda. Kontakt z przyrodą, wysiłek fizyczny, nieprzewidziane zdarzenia, to nieodłączne elementy każdego spływu. Aby ograniczyć niebezpieczne sytuacje i sprawić, żeby spływ był przyjemnością, warto się do niego przygotować. Oto kilka porad, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić.

WIELKOŚĆ GRUPY KAJAKARSKIEJ

Ilu nas może płynąć ? to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez klientów. Odpowiedź brzmi: Płynąć może Was tylu ilu chcecie. Zdarza się, że organizujemy spływy dla jednej osoby, ale możemy także zorganizować spływ nawet dla grupy 200 osobowej. Najprzyjemniej jednak pływa się w małych kilkuosobowych grupach. Warto pamiętać, że busy są 8 osobowe i do tej ilości osoób logistyka spływu jest najprostsza. Dla dużych grup zamawiamy autobusy.

JAK DOBRAĆ TRASĘ ?

Pamiętajcie, aby dobrać trasę do umiejętności uczestników. Nie wszyscy będą na podobnym poziomie. Dobierzcie trudność tak, aby najsłabsi w grupie sobie poradzili. Jeśli macie zamiar wybrać się na trasy średniej trudności pamiętajcie, trzeba mieć doświadczenie w sterowaniu kajakiem. Bez tego będziecie często lądować pod drzewami w wodzie. To męczące i stresujące.

JAKIE WYBRAĆ KAJAKI ?

w naszej wypożyczalni mamy kajaki 1 i 2 osobowe. Zbudowane z polietylenu są prawie nie do uszkodzenia. Nie posiadają jednak wodoszczelnych grodzi, więc rzeczy warto zabezpieczać w wodoszczelnych workach. Jaki wybrać kajak? Wygodniej pływa się jedynkami. Są mniejsze, lżejsze, bardziej zwrotne, a jednocześnie stabilne. Dwójkę warto wybrać wtedy, gdy ktoś boi się płynąć sam ze względu na małe umiejętności, lub będzie płynął z dzieckiem. Gdy maluch ma do 5-6 lat mamy możliwość zainstalowania dodatkowego siedziska. Możecie wtedy pływać kajakiem dwuosobowym pływać we trójkę.

LOGISTYKA SPŁYWU

Czyli jak taki spływ wygląda? W przypadku spływów kilkudniowych jest kilka sposobów na logistykę. Wszystko zależy od wybranej trasy, ilości uczestników, oraz potrzeb i wymagań spływowiczów. Oto jedna z najczęściej wybieranych form. Po wybraniu trasy umawiamy się z uczestnikami na początku spływu. Tam zostawiają w bezpiecznym miejscu auta, pakują się do kajaków i płyną, nocując po drodze na wybranych polach biwakowych. Po zakończeniu spływu dzwonią do nas. Przyjeżdżamy po kajaki i zabieramy do 8 osób (kierowcy) na początek spływu skąd zabierają swoje auta.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA SPŁYW ?

Przede wszystkim nie przesadzać z ilością dodatkowych ubrań, jedzenia a przede wszystkim nadmiaru alkoholu. Na spływ warto zabrać: ubrania i sprzet do biwakowania, kurtkę przeciwdeszczową, czapkę, okulary przeciwsłoneczne i krem, małą apteczkę, nożyk lub scyzoryk, paczkę 120 l worków na śmieci – ubrane na siebie służą jako izolacja od wiatru i deszczu, kanapki, słodką czekoladę, wodę do picia. Alkoholu nie plecamy !!!. Wszystko warto zapakować w szczelne specjalne wodoodporne worki. Są dostępne w naszej wypożyczalni.

ILE CZASU ZAJMIE DOJAZD NA SPŁYW ?

Nasza wypożyczalnia mieści się w Starogardzie Gdańskim. Jednodniowe spływy organizujemy na rzece Wierzycy i Wdzie. Jeśli jesteście z Gdańska, to macie do nas ok 50 km, z Tczewa 30 km, z Malborka 40 km. Wysyłając Wam ofertę zaznaczymy na mapie miejsce do jakiego macie przyjechać. Pamiętajcie, żeby do czasu jaki wskaże Wam nawigacja google dołożyć dodatkowe pół godziny. Wtedy nie spóźnicie się. Często obsługujemy kilka spływów i Wasze spóźnienie powoduje, że nie możemy na czas obsłużyć kolejnego klienta. A naszą dewizą jest PUNKTUALNOŚĆ !!!

ILE KOSZTUJE SPŁYW ?

Wycenę przygotowujemy indywidualnie dla każdej wyprawy. Wycena składa się zawsze z 2 elementów: wynajęcia kajaków oraz transportu kajaków i uczestników. Koszt transportu zależy od wybranej trasy czyli ilości przejechanych kilometrów.

Przykładowo dla grupy 6 osobowej płynącej rzeką Wierzycą na trasie Owidz Pelplin kajakmi dwuosobowymi przez dwa dni spływ będzie kosztował 430 zł (72 zł/os).

Wynajem kajaków 45 zł x 3 kajaki x 2 dni = 270 zł
Transport kajaków oraz uczestników = 160 zł