Trasa łatwa  Czarne - Osowo Leśne

  
          Trasa: Czarne - Osowo Leśne
Odległość: 9 km (ok 2  h)
 Trudność: Trasa bardzo łatwa(*), bez żadnych przeszkód w nurcie
Przenoski: brak.
   Atrakcje: piękne kociewskie krajobrazy, lasy łąki i pola.

9 km

Czarne

 Spływ rozpoczynamy na polu biwakowym w Czarnym. Tuż przy moście znajduje się idealne miejsce do wodowania kajaków. Rzeka na tym odcinku jest szeroka, niezbyt głęboka i bez przeszkód w nurcie. Płyniemy wśród pól, łąk i lasów. Dopływając do Zimnych Zdrojów mijamy po prawej dzikie pole biwakowe. To otoczona lasem polanka z miejscem na ognisko i starym rozpadającym się drewnianym stołem. Po ok 400 m dopływamy do mostu.

6 km

Dziki Brzeg

Za starym drewnianym mostem prowadzącym z Leśniczówki Sowi Dół do Młyńska,  po lewej stronie znajduje się nie lada atrakcja, pole biwakowe z prawdziwymi indiańskimi tipi.  Warto przycumować, wyciągnąć kajaki i zrobić sobie przerwę. Właściciele na pewno uraczą Was ciekawymi historiami. Można tu przenocować rozbijając własny namiot lub wykupując nocleg w tipi. Warto !!! Wrażenia są niezapomniane. Płynąc dalej nie napotkamy żadnych przeszkód. Po ok 6 km dopływamy do mostu drogowego w Osowie Leśnym.

0 km

Most  drogowy Osowo Leśne 

Miejsce jest oznakowane. Przed mostem po lewej stronie mamy małą plażę do wyciągania kajaków.  Zaraz przy plaży stoi pomnik upamiętniający pobyt Jana Pawła II w tym miejscu. Warto także obejrzeć znajdujący się w pobliżu przystanek autobusowy z pięknymi grafikami zwierząt. Dla lubiących zwierzęta polecamy Ranczo Zbyroza położone w Osowie Leśnym.
 

MAPA TRASY

ORGANIZACJA SPŁYWU

Po wybraniu tej trasy należy się z nami skontaktować , najlepiej mailowo biuro@kajaki.stg.pl lub ewentualnie telefonicznie +48 601 633 292 podając następujące informacje:
- nazwę trasy,
- termin spływu,
- proponowaną godzinę rozpoczęcia,
- ilość uczestników (w tym dzieci),
- ilość kajaków jedno i dwu osobowych,
- swoje dane kontaktowe ( imie, nazwisko, nr telefonu).

Otrzymacie Państwo odpowiedź o możliwości zorganizowania spływu w podanym terminie. 

HARMONOGRAM
Harmonogram otrzymacie Państwo mailem. Logistyka jest uzależniona od ilości uczestników i Waszych potrzeb. Generalnie możemy wozić same kajaki, kajaki i kierowców, a także wszystkich uczestników spływu ( najdroższa wersja). Ustalamy to indywidualnie z każdym klientem.

KOSZT SPŁYWU
http://kajaki.stg.pl/cennik.html

ZDJĘCIA

KONTAKT

Adres:

ul. Hallera 19a, 83-200 Starogard Gdański

Telefon:

+ 48 601 633 292

E-mail:

biuro@kajaki.stg.pl