Trasa łatwa  Czarne - Młynki

  
          Trasa: Czarne - Młynki
Odległość: 16 km (ok 4-5  h)
 Trudność: Trasa bardzo łatwa(*), bez żadnych przeszkód w nurcie
Przenoski: brak.
   Atrakcje: piękne kociewskie krajobrazy, lasy łąki i pola.

16,0 km

Czarne

 Spływ rozpoczynamy na polu biwakowym w Czarnym. Tuż przy moście znajduje się idealne miejsce do wodowania kajaków. Rzeka na tym odcinku jest szeroka, niezbyt głęboka i bez przeszkód w nurcie. Płyniemy wśród pól, łąk i lasów. Dopływając do Zimnych Zdrojów mijamy po prawej dzikie pole biwakowe. To otoczona lasem polanka z miejscem na ognisko i starym rozpadającym się drewnianym stołem. Po ok 400 m dopływamy do mostu.

13,0 km

Dziki Brzeg

Za starym drewnianym mostem prowadzącym z Leśniczówki Sowi Dół do Młyńska,  po lewej stronie znajduje się nie lada atrakcja, pole biwakowe z prawdziwymi indiańskimi tipi.  Warto przycumować, wyciągnąć kajaki i zrobić sobie przerwę. Właściciele na pewno uraczą Was ciekawymi historiami. Można tu przenocować rozbijając własny namiot lub wykupując nocleg w tipi. Warto !!! Wrażenia są niezapomniane. Płynąc dalej nie napotkamy żadnych przeszkód. Po ok 6 km dopływamy do mostu drogowego w Osowie Leśnym.

7,0 km

Most  drogowy Osowo Leśne 

Miejsce jest oznakowane. Przed mostem po lewej stronie mamy małą plażę do wyciągania kajaków.  Zaraz przy plaży stoi pomnik upamiętniający pobyt Jana Pawła II w tym miejscu. Warto także obejrzeć znajdujący się w pobliżu przystanek autobusowy z pięknymi grafikami zwierząt. Dla lubiących zwierzęta polecamy Ranczo Zbyroza położone w Osowie Leśnym.
 

0,0 km

Młynki

Kończymy spływ za mostem po prawej stronie na przystani kajakowej w Młynkach. Miejsce jest oznakowane. Znajduje się tu płatne pole biwakowe Boberek z pełną infrastrukturą turystyczną.

MAPA TRASY

ORGANIZACJA SPŁYWU

Po wybraniu tej trasy należy się z nami skontaktować , najlepiej mailowo biuro@kajaki.stg.pl lub ewentualnie telefonicznie +48 601 633 292 podając następujące informacje:
- nazwę trasy,
- termin spływu,
- proponowaną godzinę rozpoczęcia,
- ilość uczestników (w tym dzieci),
- ilość kajaków jedno i dwu osobowych,
- swoje dane kontaktowe ( imie, nazwisko, nr telefonu).

Otrzymacie Państwo odpowiedź o możliwości zorganizowania spływu w podanym terminie. 

HARMONOGRAM
Harmonogram otrzymacie Państwo mailem. Logistyka jest uzależniona od ilości uczestników i Waszych potrzeb. Generalnie możemy wozić same kajaki, kajaki i kierowców, a także wszystkich uczestników spływu ( najdroższa wersja). Ustalamy to indywidualnie z każdym klientem.

KOSZT SPŁYWU
http://kajaki.stg.pl/cennik.html

ZDJĘCIA

KONTAKT

Adres:

ul. Hallera 19a, 83-200 Starogard Gdański

Telefon:

+ 48 601 633 292

E-mail:

biuro@kajaki.stg.pl