JAK ZORGANIZOWAĆ SPŁYW ?

TRASY ŚREDNIE

Co oznacza "średnia trasa"? - to nic innego, jak odcinek na którym zamiast piwa trzeba trzymać w ręku wiosło :). W korycie rzeki znajdują się zwalone drzewa pomiędzy którymi trzeba manewrować. Nurt nie jest zbyt szybki, średnio ok 4-5 km/h i oczywiście jak na złość w "trudnych" miejscach przyspiesza. Głębokość wody w sezonie letnim to 0,5 do 1 m. Oczywiście zdarzają się głębsze miejsca - czasem po ulewnych deszczach poziom wody potrafi się podnieść o nawet 1 m.

Czy bywa niebezpiecznie? oczywiście, że tak. Wszystko jednak zależy od Waszych umiejetności. Jeśli w sezonie uczestniczysz w kilku spływach i czujesz, że potrafisz sterować kajakiem - możesz sprobować trasy średniej. Prawdopodobnie będziesz się dobrze bawił.

więcej na YOUTUBE

  • PRZEZNACZONE DLA WPRAWNYCH KAJAKARZY - pływanie po średniej trasie, to czysta przyjemność. Pod jednym warunkiem - musisz umieć pływać kajakiem. Nie w nim siedzieć. Musisz umieć manewrować, skręcać, zawracać, wsiadać i wysiadać przy zwalonych pniach, "czytać wodę".  Wtedy pływanie sprawi Ci radość. Będziesz miał czas na podziwianie pięknej dzikiej przyrody, zrelaksujesz się i wypoczniesz.
  • KAJAK JEDNOOSOBOWY TO JEST TO - czemu pływanie w jedynce daje tyle przyjemności ? To proste. Jedynki są znacznie lżejsze i krótsze od kajaków 2 osobowych. Przekłada się to na znacznie lepsze parametry nautyczne. Takim kajakiem łatwiej skręcać, mieści się wszędzie tam gdzie dwójka nie daje rady. Wbrew pozoram nie trzeba się męczyć wiosłowaniem.
Mobirise

Wierzyca Stara Kiszewa - Maliki Górne

Długość trasy: 8 km
Czas spływu: ok 3 h
Trudność: lekko średnia
Przenoski: 1 - Zamek Kiszewski
Odcinek lekko średni, od czasu do czasu zwalone drzewa.  Rzeka wąska i niezbyt głęboka.

Mobirise

Wierzyca Bączek - Starogard

Długość trasy: 16 km
Czas spływu: ok 5-6 h
Trudność: średnia
Przenoski: 1 - Nowa Wieś
Na tym odcinku jest sporo zwalonych drzew, pomiędzy którymi trzeba umiejętnie manewrować kajakiem.

Mobirise

Wierzyca Owidz - Klonówka

Długość trasy: 16 km
Czas spływu: ok 5-6 h
Trudność: średnia
Przenoski: 1 - Kolincki Młyn
Na całej trasie sporo zwalonych drzew. Zdarzają się miejsc, gdzie trzeba wyjść na drzewo, żeby przenieść kajak.

KONTAKT

Adres:

ul. Hallera 19a, 83-200 Starogard Gdański

Telefon:

+ 48 601 633 292

E-mail:

biuro@kajaki.stg.pl