Trasa łatwa  Pogódki - Czarnocin

          Trasa: Pogódki - Czarnocin
Odległość: 10 km (ok 3  h)
 Trudność: Trasa bardzo łatwa(*), bez żadnych przeszkód w nurcie
Przenoski: brak.
   Atrakcje: piękne kociewskie krajobrazy, lasy łąki i pola.

10 km

Pogódki

Przy moście drogowym znajduje się Przystań Kajakowa.
Przed spływem można udać się do pobliskich sklepów, zwiedzić ruiny kościoła ewangelickiego oraz otaczający je cmentarz. Rozpoczynając spływ, po kilkunastu minutach wpływamy w zalesione tereny. Rzeka na tym krótkim kilometrowym odcinku wygląda bardzo atrakcyjnie. Wypływamy z lasu i po prawej stronie na wzgórzach widzimy zabudowania gospodarcze. Oznacza to, że dopływamy do kolejnego mostu drogowego.

8,2 km

Most Jaroszewy

Za mostem drogowym Pogódki - Jaroszewy zaraz po lewej stronie jest Przystań Kajakowa na której można zwodować kajaki lub zrobić sobie krótką przerwę. Od tego miejsca rzeka zaczyna płynąć szeroką doliną pełną łąk i znajdujacych się w oddali lasów. Brzegi rzeki na tym etapie wolne od drzew pozwalają w pełni delektować się pięknymi krajobrazami. W oddali po prawej widać zabudowania miejscowości Jaroszewy. Przez ok 4 km płyniemy wśród łąk na które w dowolnym momencie można wysiąść i zrobić sobie przerwę.

0 km

Most Czarnocin (Czysta Woda)

Gdy wody Wierzycy zasili jej lewobrzeżny dopływ Wietcisa, to sygnał, że jesteśmy prawie na miejscu. za 400m przepłyniemy pod mostem drogowym Skarszewy  - Czarnocin, a zaraz za nim, po lewej stronie jest Przystań Kajakowa - Czarnocin.

MAPA TRASY

ORGANIZACJA SPŁYWU

Po wybraniu tej trasy należy się z nami skontaktować , najlepiej mailowo biuro@kajaki.stg.pl lub ewentualnie telefonicznie +48 601 633 292 podając następujące informacje:
- nazwę trasy,
- termin spływu,
- proponowaną godzinę rozpoczęcia,
- ilość uczestników (w tym dzieci),
- ilość kajaków jedno i dwu osobowych,
- swoje dane kontaktowe ( imie, nazwisko, nr telefonu).

Otrzymacie Państwo odpowiedź o możliwości zorganizowania spływu w podanym terminie. 

HARMONOGRAM
W dniu spływu, o ustalonej godzinie przyjedziecie do Czarnocina, gdzie przy polu biwakowym zostawicie swoje auta. O umówionej godzinie przyjedzie nasz bus i razem z kajakami zawiezie Was do Pogódek. Rozpoczniecie spływ. Po dopłynięciu do Pogódek zadzwonicie do nas - przyjedziemy po sprzęt.

KOSZT SPŁYWU
http://kajaki.stg.pl/cennik.html

INNE WARIANTY TRASY

ZDJĘCIA

KONTAKT

Adres:

ul. Hallera 19a, 83-200 Starogard Gdański

Telefon:

+ 48 601 633 292

E-mail:

biuro@kajaki.stg.pl

Mobirise web builder - Try here