SPŁYWY KAJAKOWE WIERZYCĄ I WDĄ

Lubisz aktwynie spędzać czas ? Nie boisz się wyzwań ? To oferta dla ciebie !!!

JAK ZORGANIZOWAĆ SPŁYW ?

Wyprawa na kajaki, to zawsze przygoda. Kontakt z przyrodą, wysiłek fizyczny, nieprzewidziane zdarzenia, to nieodłączne elementy każdego spływu. Aby ograniczyć niebezpieczne sytuacje i sprawić, żeby spływ był przyjemnością, warto się do niego przygotować. Oto kilka porad, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić.
Mobirise
Mobirise
Mobirise
  1. WIELKOŚĆ GRUPY KAJAKARSKIEJ - Ilu nas może płynąć ? to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez klientów. Odpowiedź brzmi: Płynąć może Was tylu ilu chcecie. Zdarza się, że organizujemy spływy dla jednej osoby, ale możemy także zorganizować spływ nawet dla grupy 200 osobowej. Najprzyjemniej jednak pływa się  w małych kilkuosobowych grupach. Warto pamiętać, że busy są 8 osobowe i do tej ilości osoób logistyka spływu jest najprostsza. Dla dużych grup zamawiamy autobusy.
  2. JAK DOBRAĆ TRASĘ ? -  Pamiętajcie, aby dobrać trasę do umiejętności uczestników. Nie wszyscy będą na podobnym poziomie. Dobierzcie trudność tak, aby najsłabsi w grupie sobie poradzili. Jeśli macie zamiar wybrać się na trasy średniej trudności pamiętajcie, trzeba mieć doświadczenie w sterowaniu kajakiem. Bez tego będziecie często lądować pod drzewami w wodzie. To męczące i stresujące.
  3. JAKIE WYBRAĆ KAJAKI ? - w naszej wypożyczalni mamy kajaki 1 i 2 osobowe firmy Aguarius i Prijon. Zbudowane z polietylenu są prawie nie do uszkodzenia. Nie posiadają jednak wodoszczelnych grodzi, więc  rzeczy warto zabezpieczać w wodoszczelnych workach. Jaki wybrać kajak? Wygodniej pływa się jedynkami. Są mniejsze, lżejsze, bardziej zwrotne, a jednocześnie stabilne. Dwójkę warto wybrać wtedy, gdy ktoś boi się płynąć sam ze względu na małe umiejętności, lub będzie płynął z dzieckiem. Gdy maluch ma do 5-6 lat mamy możliwość zainstalowania dodatkowego siedziska. Możecie wtedy pływać kajakiem dwuosobowym pływać we trójkę.
  4. LOGISTYKA SPŁYWU - czyli jak taki spływ wygląda? W naszym przypadku stosujemy sprawdzoną metodę: umawiamy się z Wami w miejscu zakończenia spływu. Tam na parkingu zostawiacie swoje auta i przesiadacie się do naszego busa z kajakami. Zawozimy Was na miejsce startu. Rozpoczynacie spływ. Płyniecie tyle czasu ile chcecie. Czasem 3-godzinny spływ zajmie Wam 6, bo po prostu pyniecie powoli, a po drodze robicie sobie przerwy. Spływ także wydłuża się,  gdy są wywrotki. Każde wylanie wody z kajaki to ok 10-20 minut straty. Dla nas czas trwania spływu nie ma znaczenia. Po dopłynięciu kajaki zostawiacie na polu biwakowym, dzwonicie do nas i jedziecie do domu. Nie musicie na nas czekać. Sami odbierzemy nasz sprzęt. Czasem w szczególnych przypadkach na życzenie klienta indywidualnie ustalamy zasady organizacji spływu. 
  5. CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA SPŁYW ? - przede wszystkim nie przesadzać z ilością dodatkowych ubrań, jedzenia a przede wszystkim nadmiaru alkoholu. Płyniecie zaledwie na kilka godzin więc śmierć z głodu i odwodnienia Wam nie grozi. Na spływ warto zabrać: dodatkowy komplet ubrań na wypadek gdybyście wpadli do wody,  kurtkę przeciwdeszczową, czapkę, okulary przeciwsłoneczne i krem, małą apteczkę, nożyk lub scyzoryk, paczkę 120 l worków na śmieci - ubrane na siebie służą jako izolacja od wiatru i deszczu, kanapki, słodką czekoladę, wodę do picia. Alkoholu nie plecamy !!!. Wszystko warto zapakować w szczelne specjalne wodoodporne worki. Są dostępne w naszej wypożyczalni.
  6. ILE CZASU ZAJMIE DOJAZD NA SPŁYW ? - nasza wypożyczalnia mieści się w Starogardzie Gdańskim. Jednodniowe spływy organizujemy na  rzece Wierzycy i Wdzie. Jeśli jesteście z Gdańska, to macie do nas ok 50 km, z Tczewa 30 km, z Malborka 40 km. Wysyłając Wam ofertę zaznaczymy na mapie miejsce do jakiego macie przyjechać. Pamiętajcie, żeby do czasu jaki wskaże Wam nawigacja google dołożyć dodatkowe pół godziny. Wtedy nie spóźnicie się. Często obsługujemy kilka spływów i Wasze spóźnienie powoduje, że nie możemy na czas obsłużyć kolejnego klienta. A naszą dewizą jest PUNKTUALNOŚĆ !!!
  7. ILE KOSZTUJE SPŁYW ? - W naszej wypożyczlani jednodniowe spływy które organizujemy w odległości do 15 km od naszej bazy kosztują 50 zł/os. Płynie Was przykładowo 6 osób, to koszt spływu wyniesie 50zł x 6 osób = 300 zł. Niektóre spływy wyceniamy indywidualnie - szczególnie gdy trzeba Was np. odebrać z dużej odległości, jest Was bardzo mało, lub bardzo dużo i trzeba wysłać dodatkowy transport. Szczegółowy cennik znajduje się TUTAJ.
  8. CO WCHODZI W CENĘ SPŁYWU ? - W cenie otrzymujecie: kajak 1 lub 2 osobowy, kamizelkę asekuracyjną, wiosło, transport kajaka na spływ i ze spływu oraz transport do 8 osób na spływ lub ze spływu.
  9. JAK ZAMÓWIĆ SPŁYW ? - należy wejść na naszą stronę i wybrać sobie odpowiednią trasę. Pamiętajcie, aby trudność dobrać do najsłabszego kajakarza w drużynie. Może będzie mniej emocji, ale na pewno bezpieczniej. Następnie należy zadzwonić pod numer +48 601 633 292 lub wysłać maila na adres biuro@kajaki.stg.pl podając konkretne informacje: Termin spływu, ilość osób (w tym ilość i wiek dzieci), ilość i rodzaj kajaków, wybraną trasę, proponowaną godzinę rozpoczcia spływu, swoje dane Imię nazwisko i nr telefonu. Te informacje pozwolą nam przygotować konkretną ofertę.

KONTAKT

Adres:

ul. Hallera 19a, 83-200 Starogard Gdański

Telefon:

+ 48 601 633 292

E-mail:

biuro@kajaki.stg.pl

Mobirise web creator - Get more