Trasa średnia  Owidz - Klonówka

          Trasa: Owidz Elektrownia - Klonówka Elektrownia
Odległość: 16 km (ok 6-7  h)
 Trudność: średnia(***)(zwalone drzewa w nurcie, bystrza) ,
Przenoski: jedna przenoska na elektrowni w Kolinczu (50m).
   Atrakcje: Odcinki rzeki o pięknym dzikim charakterze.

16,0 km 

Owidz Elektrownia

 Rzeka płynie przez chwilę prosto. Po 300m w lewej wpada mały dopływ. Zaraz za nim rozpoczyna się dosyć trudny, ale urokliwy odcinek. Szybki nurt, sporo zwalonych drzew i konarów w nurcie. Co 10 -20 m jakaś przeszkoda.

10,4 km

Most - Barchnowy

Dopływamy do miejscowości Barchnowy. Mijamy nowy betonowy most. Od tego momentu rzeka zwęża się i zaczyna płynąć szybciej przez otwarte tereny wijąc się bardzo mocno wśród wzgórz pokrytych polami i łąkami. W nurcie niewiele przeszkód. Brzeg porastają wierzby. Co jakiś czas widać w oddali zabudowania. Wpływamy w tereny zalesione. Po prawej zaczyna się płot – to teren leśnych upraw. Co jakiś czas przeszkody w postaci zwalonych drzew zmuszają nas do manewrowania. Stare dęby, sosny i buki porastające wysokie brzegi nadają dzikiego klimatu. Nie jest problemem spotkać tu sarny, kuny czy zimorodki.

3,1 km

Kolincki Młyn

Rzeka zaczyna zwalniać, a brzegi porastać trzcina i szuwary. To niewątpliwy znak, że zbliżamy się do elektrowni Kolincki Młyn. Rozpoczyna się rozlewisko. Jeśli chcemy zakończyć tu spływ cumujemy po lewej stronie elektrowni. Jeśli zamierzamy płynąć dalej przybijamy z prawej i przenosimy kajaki za elektrownię. Po kontakcie z obsługą elektrowni możliwość zwiedzenia urządzeń. Za elektrownią rozpoczyna się jeden z piękniejszych odcinków Wierzycy. Rzeka płynie chwilami bardzo szybko wśród wielkich buków, kasztanowców i dębów. Stare ogromne drzewa należące kiedyś do dworskiego parku w Klonówce stwarzają niesamowity klimat. Opływamy miejscowość Klonówka. W nurcie sporo zwalonych drzew, jednak ze względu na nowo wybudowaną elektrownię nurt płynie już powoli.

0 km

Elektrownia Klonówka

Kończymy spływ po lewej stronie przed elektrownią

MAPA TRASY

ORGANIZACJA SPŁYWU

Po wybraniu tej trasy należy się z nami skontaktować , najlepiej mailowo biuro@kajaki.stg.pl lub ewentualnie telefonicznie +48 601 633 292 podając następujące informacje:
- nazwę trasy,
- termin spływu,
- proponowaną godzinę rozpoczęcia,
- ilość uczestników (w tym dzieci),
- ilość kajaków jedno i dwu osobowych,
- swoje dane kontaktowe ( imie, nazwisko, nr telefonu).

Otrzymacie Państwo odpowiedź o możliwości zorganizowania spływu w podanym terminie. 

HARMONOGRAM
W dniu spływu, o ustalonej godzinie przyjedziecie do Klonówki, gdzie przy polu biwakowym zostawicie swoje auta. O umówionej godzinie przyjedzie nasz bus i razem z kajakami zawiezie Was do Owidza. Rozpoczniecie spływ. Po dopłynięciu do Malików Górnych zadzwonicie do nas - przjedziemy po sprzęt.

KOSZT SPŁYWU
http://kajaki.stg.pl/cennik.html

INNE WARIANTY TRASY

  • OWIDZ ELEKTROWNIA - KOLINCZ ELEKTROWNIA 12 KM (3-4h)
  • STAROGARD - KOLINCZ  ELEKTROWNIA 17 KM ( 5-6h)

ZDJĘCIA

KONTAKT

Adres:

ul. Hallera 19a, 83-200 Starogard Gdański

Telefon:

+ 48 601 633 292

E-mail:

biuro@kajaki.stg.pl

Made with Mobirise free template