Trasa łatwa  Maliki Dolne - Czarnocin

          Trasa: Maliki Dolne - Czarnocin
Odległość: 16 km (ok 5-6  h)
 Trudność: początkowo łatwa(**)(kilka drzew w nurcie), od Pogódek bardzo łatwa(*),
Przenoski: brak.
   Atrakcje: widoczne żeremia bobrowe, Kościoły w Pogódkach ( ruiny i cmentarz).

16,0 km 

Most Maliki Dolne

 Kajaki wodujemy na polanie przy moście.  Od tego miejsca rzeka płynie powoli 2-3 km/h i jest dosyć szeroka 7-8m. Wije się meandrując wśród łąk i zagajników. Brzegi gdzieniegdzie porasta młoda olcha. Co chwila widać wpływające do rzeki kanały odwadniające okoliczne łąki. Po prawej zaczyna się pagórkowaty teren łąk i pojednynczych drzew. W nurcie zaczynają się pojawiać wystające konary, które przy odrobinie wprawy można ominąć. Uważny obserwator po lewej stronie odnajdzie widoczne oznaki bytności bobrów w postaci żeremi i obgryzionych pni drzew. Wśród zieleni przed dziobem kajaka można co jakiś czas wypatrzeć pojawiające się wieże kościołów w Pogódkach.

10,4 km

Pogódki

Już w samej miejscowości tuż przed kościołem po lewej stronie znajduje się niewielkie urokliwe pole biwakowe. Znajdziecie tu miejsce na ognisko, ławki, WC. Do sklepu 400m. Dopływamy do mostu drogowego pod którym znajduje się niewielkie bystrze. Za mostem po lewej stronie pomost i przystań kajakowa. Stąd można udać się do pobliskich sklepów, zwiedzić ruiny kościoła ewangelickiego oraz otaczający je cmentarz. Zostawiając za sobą Pogódki, po kilkunastu minutach wpływamy w zalesione tereny. Rzeka na tym krótkim kilometrowym odcinku wygląda bardzo atrakcyjnie. Wypływamy z lasu i po prawej stronie na wzgórzach widzimy zabudowania gospodarcze. Oznacza to, że dopływamy do kolejnego mostu drogowego.

8,2 km

Most Jaroszewy

Za mostem drogowym Pogódki - Jaroszewy zaraz po lewej stronie jest przystań kajakowa na której można zwodować kajaki lub zrobić sobie krótką przerwę. Od tego miejsca rzeka zaczyna płynąć szeroką doliną pełną łąk i znajdujacych się w oddali lasów. Brzegi rzeki na tym etapie wolne od drzew pozwalają w pełni delektować się pięknymi krajobrazami. W oddali po prawej widać zabudowania miejscowości Jaroszewy. Przez ok 4 km płyniemy wśród łąk na które w dowolnym momencie można wysiąść i zrobić sobie przerwę.

0 km

Most Czarnocin (Czysta Woda)

Kończymy spływ za mostem po lewej stronie na przystani kajakowej. Miejsce jest oznakowane.

MAPA TRASY

ORGANIZACJA SPŁYWU

Po wybraniu tej trasy należy się z nami skontaktować , najlepiej mailowo biuro@kajaki.stg.pl lub ewentualnie telefonicznie +48 601 633 292 podając następujące informacje:
- nazwę trasy,
- termin spływu,
- proponowaną godzinę rozpoczęcia,
- ilość uczestników (w tym dzieci),
- ilość kajaków jedno i dwu osobowych,
- swoje dane kontaktowe ( imie, nazwisko, nr telefonu).

Otrzymacie Państwo odpowiedź o możliwości zorganizowania spływu w podanym terminie. 

HARMONOGRAM
W dniu spływu, o ustalonej godzinie przyjedziecie do Czarnocina, gdzie przy polu biwakowym zostawicie swoje auta. O umówionej godzinie przyjedzie nasz bus i razem z kajakami zawiezie Was do Malików Dolnych. Rozpoczniecie spływ. Po dopłynięciu do Czarnocina zadzwonicie do nas - przyjedziemy po sprzęt.

KOSZT SPŁYWU
http://kajaki.stg.pl/cennik.html

INNE WARIANTY TRASY

ZDJĘCIA

KONTAKT

Adres:

ul. Hallera 19a, 83-200 Starogard Gdański

Telefon:

+ 48 601 633 292

E-mail:

biuro@kajaki.stg.pl

Designed with Mobirise website maker