Trasa łatwa  Kręgski Młyn - Starogard

          Trasa: Kręgski Młyn - Starogard Gdański
Odległość: 9 km (ok 2-3  h)
 Trudność: w pierwszej części bardzo łatwa(*)( rozlewisko), w drugie części łatwa(**) (zwalone drzewa w nurcie, bystrza),
Przenoski: jedna przenoska na elektrowni w Nowej Wsi (120m).
   Atrakcje: Odcinki rzeki o pięknym dzikim charakterze.

8,9 km

Kręgski Młyn

 Za mostem po prawej stronie widzimy małą zatoczkę. To kajakowe pole biwakowe. W tym miejscu moża zrobić sobie przerwę. Rzeka za mostem zwalnia. Po chwili dopływamy do starego wiaduktu kolejowego. Jest wyposażony w chwyty do wspinaczki, a górą biegnie rowera ścieżka. Można się zatrzymać przy moście i wdrapując n agóre podziwiać okolicę. Płynąc dalej wpływamy na rozlewisko. Rzeka zwalnia i widocznie się poszerza. Konieczność wiosłowania rekompensują widoki. Dzikie ptactwo, drzewa rosnące po środku rozlewiska, tworzą niezapomniany klimat. Tak będzie przez następne 2,5 km.

5,4 km

Elektrownia w Nowej Wsi

Dopływamy do nowo wybudowanej bezobsługowej elektrowni w Nowej Wsi. Kajaki należy przenieść ok 120m wydeptaną ścieżką z prawej strony elektrowni. Zanim rozpoczniemy przenoszenie warto wcześniej zapoznać się z terenem. Kajaki wodujemy pod wiaduktem kolejowym. Pozostało nam 5 km do Starogardu. 100m za wiaduktem po prawej stronie ujście rzeki Piesienicy - szlaku kajakowego o długości 17 km od jez. Niedackiego, dostępnego na całej długości jedynie przy bardzo wysokim stanie wody. Po chwili po prawej pojawiają się zabudowania Nowej Wsi. Rzeka płynie wśród starych drzew, których gałęzie zwisaja nisko nad nurtem. W nurcie od czasu do czasu zwalone drzewa, które trzeba omijać. Wpływamy do Starogardu. Widać budynki. Mijamy mały mostek, to znak, że powoli zbliżamy się do Starogardu. Gdy przepłyniemy kolejny mostek,a potem most drogowy to znak, że pozostało 500m do końca trasy

0 km

Starogard - Stanica ZHP

Kończymy spływ przy pomoście pływającym. Miejsce jest oznakowane.

MAPA TRASY

ORGANIZACJA SPŁYWU

Po wybraniu tej trasy należy się z nami skontaktować , najlepiej mailowo biuro@kajaki.stg.pl lub ewentualnie telefonicznie +48 601 633 292 podając następujące informacje:
- nazwę trasy,
- termin spływu,
- proponowaną godzinę rozpoczęcia,
- ilość uczestników (w tym dzieci),
- ilość kajaków jedno i dwu osobowych,
- swoje dane kontaktowe ( imie, nazwisko, nr telefonu).

Otrzymacie Państwo odpowiedź o możliwości zorganizowania spływu w podanym terminie. 

HARMONOGRAM
W dniu spływu, o ustalonej godzinie przyjedziecie do Starogardu, gdzie na parkingu przy naszej bazie zostawicie swoje auta. O umówionej godzinie przyjedzie nasz bus i razem z kajakami zawiezie Was do Kręgskiego Młyna. Rozpoczniecie spływ. Po dopłynięciu do Starogardu zadzwonicie do nas - odbierzemy sprzęt.

KOSZT SPŁYWU
http://kajaki.stg.pl/cennik.html

INNE WARIANTY TRASY

  • CZARNOCIN - STAROGARD 23 KM (8-9 h)
  • CZARNOCIN - KRĘGSKI MŁYN 14 KM ( 4-5  h)
  • BĄCZEK GOSPODARSTWO - STAROGARD 18 KM ( 6-7 h)

ZDJĘCIA

KONTAKT

Adres:

ul. Hallera 19a, 83-200 Starogard Gdański

Telefon:

+ 48 601 633 292

E-mail:

biuro@kajaki.stg.pl

Create a site - See it